مایع abs برای پرینتر سه بعدیدر پرینتر های سه بعدی معمولاً از روکشی به نام Kapton استفاده می شود. این روکش در شاتل های فضایی برای جلوگیری از آسیب به فطعات داخلی شاتل بر روی آن کشیده می شود. در پرینتر های سه بعدی این ماده در دمای بالای 80 درجه سانتی گراد طرح را بر روی سطح خود نگه می دارد تا مراحل ساخت به اتمام برسد و در نهایت با پایین آمدن دمای پلتفرم طرح را رها می کند.

 

از جمله مشکلاتی که اغلب کاربران پرینتر سه بعدی دارند آسیب دیدن این روکش است که در کنار هزینه ی بالای تعویض آن، تا مدتی امکان پرینت را نیز از کاربر می گیرد.

با توجه به تحقیقات ما برای بالا بردن کیفیت قطعه ی نهایی توانستیم از روشی خاص برای جایگزینی روکش Kapton بهره ببریم. در این روش با استفاده از شیشه ی نشکن و مایع ABS که فرآورده ای خاص از ماده مصرفی ABS است استفاده می شود. در این روش همانند شکل زیر ابتدا مایع ABS  را بر روی شیشه نشکن ریخته و سپس با ماله آن را پخش می کنیم، پس از چند دقیقه تامل مایع ABS فرم گرفته و جامد می شود و حال با تراز کردن سطح پلتفرم با شیشه ی آغشته شده با مایع ABS می توان عمل پرینت را انجام داد.

 

مزایا

از جمله مزایای استفاده از این روش پایین آوردن دمای پلتفرم ، کاهش توان مصرفی ، پایین آمدن هزینه ها از جمله تعویض Kapton و همچنین راحتی در استفاده از آن می باشد.

در حال حاضر در فروشگاه پرینتر سه بعدی TOP این مایه به همراه ماله و شیشه ی نشکن موجود می باشد. در صورت تمایل می توانید با مراجعه به بخش فروش محصول و با تماس با کارشناسان ما این محصول را سفارش دهید.

نحوه استفاده از مایع abs