فروش قلم سه بعدی

شاید در گذشته ساخت اشکال سه بعدی به وسیله ی دست امری محال به نظر می آمد ولی امروزه با ساخت قلم های سه بعدی این امر به سادگی قابل انجام است. قلم سه بعدی مبتنی بر تکنولوژی FDM این رویا را به واقعیت تبدیل کرد. نحوه ی عملکرد این دستگاه مشابه پرینتر های سه بعدی است که با ذوب کردن فیلمان مصرفی و خارج کردن آن از سر قلم سه بعدی(Extruder) اقدام به ساخت طرح می کند.

فروش قلم سه بعدی

فیلمان مصرفی می تواند پس از ذوب تا چند لحظه حالت های مختلف را به خود بگیرد و پس از آن سخت شود. در این زمان کافیست با حرکت دادن قلم سه بعدی طرح مورد نظر را پیاده سازی کرد.

فروش قلم سه بعدیبرای کشیدن تصاویر پیشرفته نیز می توان ابتدا الگوها را با استفاده از شابلون روی کاغذ کشید و سپس آنها را از کاغذ جدا کرد و به یکدیگر چسباند (به وسیله خود قلم سه بعدی).

عادت کردن به این قلم و خشک شدن فیلمان مصرفی، اندکی زمان می برد، اما می توان با آن طرح های بسیار جالبی رسم کرد. از کاربرد های این قلم سه بعدی برای معمارانی است که قصد دارند پیش از ورود به مرحله طراحی به وسیله ی رایانه ایده های خود را پیاده سازی کنند. این قلم همچنین برای گرافیست ها و انیمیشن سازی بسیار کاربردی است.